فارسی | عربی | اردو | English
سلام علیکم به سایت مبلّغان مجتمع آموزش عالی فقه خوش آمدید. لطفاً با درج نظرات خود در بخش نظرخواهی مطالب سایت ما را در ارائه خدمات بیشتر یاری فرمایید. با تشکر

صفحه اصلی فراخوان جشنواره تبلیغ نوین درباره پایگاه تبلیغ ناب نشریات تبلیغ کتابخانه تبلیغ خاطرات تبلیغی ارتباط با ما
صفحه اصلی > شهدا 


  چاپ        ارسال به دوست

سردار شهيد یونس زنگي آبادي

دانلود فایل صوتی عجیب درباره سردار شهید یونس زنگی آبادی. حتماً گوش کنید و نظر بدهید.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

علی علیه السلام می‌فرمایند: بالاترین مرگها شهادت است.

إنَّ الله یُحِبُّ الَّذینَ یُقاتِلونَ فی سَبیلِهِ صَفَّاً کَأنَّهُم بُنیانٌ مَرصوص. (قرآن کریم [سوره صف آیه 4])

(همانا خدا دوست می دارد کسانی را که در راه او صف زده، گویا ایشانند بنیانی ساخته شده)

با سلام بر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، رهبر انقلاب، رزمندگان، شهداء و شما ملت شهید پرور؛

هر بار که عملیاتی می‌شود چندین نفر از یاران امام از جمع رزمندگان به سوی معشوق رهسپار می‌شوند و دعایشان که اول پیروزی بر دشمن و بعد شهادت است مستجاب می‌شود. دعای ما نیز این است و حال نمی‌دانم که در این عملیات‌های آخرین آیا خداوند رحمان دعای این عبد منان و ذلیل را مستجاب می‌کند یا نه.

بلی این راهی است رفتنی و همگی باید از این گذرگاه و این کاروان که دنیاست عبور کنند، با توشه‌هایی که خودشان برداشته‌اند و کِشتی که روی این مزرعه انجام داده‌اند، باید رفت و هیچ تردیدی در آن نیست. حالا که باید برویم چه بهتر از اینکه در راهی خوب قدم بگذاریم و در آن برویم، ما که در این راه قدم گذاشته ایم امیدوارم که خداوند ما را ثابت قدم بدارد و به برکت خون شهداء ما را نیز ببخشد. من از خدا می‌خواهم که مرگ مرا شهادت و در راهش از من قبول بفرماید و ما را در جوار رحمتش با شهدای مخلص همراه بفرماید. این مسیر، مورد تأیید انبیاء و اولیاء خدا بوده و امیدوارم که بتوانم خودم را در این مسیر حفظ کنم و نلغزم و از خدا می‌خواهم مرا ثابت قدم بمیراند.

مسئله‌ای که هست این است که این بدن برای روح انسان قفس است و روح ملکوتی انسان در آن زندانی‌است و این بدن است و دست ماست که چگونه آنرا بکار ببریم، آیا او را در راه صاحبش تعلیم دهیم و یا دشمنش که هوای نفس و شیطان است و بعد از تعلیم با مرگ است که قفل این قفس شکسته شده و روح انسان پرواز می‌کند، به سوی رب و حال مانده است برداشت بذری که در این دنیا کاشته‌ایم، خوب کاشته‌ایم که موقع برداشت خوب برداشت کنیم و یا بد کاشته‌ایم که مطابقش برداشت کنیم.

می‌خواستم سخنی هم با ملت داشته باشم اما می‌بینم که فهم ملت بالاتر از سخنان من است و بالاتر از صحبتهایی که من می‌کنم ولی بخاطر یادآوری چند کلمه‌ای می‌گویم همانطور که دیگر شهدای عزیز ما در وصیت‌نامه‌های خود ذکر کرده‌اند و همانگونه که شما به آن عمل می‌کنید این است که مواظب منافقین داخلی باشید و نگذارید آنها پا روی خون شهدای ما بگذارند و ثمره خون شهدای ما را پایمال کنند و همانگونه که تا به حال ثابت قدم بوده‌اید از این به بعد نیز پا در رکاب باشید.

عرضی هم با خانواده دارم و این است که خوشحال باشید، توانستید هدیه‌ای یا بهتر است بگویم امانتی که خدا بدست شما داده است، به نحو احسن تربیت کرده و به راه خدا رهسپار کنید و امانت او را پس دهید. اگر می‌خواهید فغان و زاری کنید در فقدان من، من حرفی ندارم اما شما کمی فکر کنید آیا خون ما از خون امام حسین علیه السلام، حضرت علی اکبر علیه السلام ،72 تن از یاران عاشورا و یاران حسین علیه السلام رنگین‌تر است؟ از آنها بگذریم چون به پای آنها نمی‌رسیم آیا خون ما از شهدای عملیات‌های قبل رنگین‌تر است؟ چگونه آنان در راه حق فدا شدند ما هم مثل آنها و از آنها کمتر، از این که بگذریم آیا شما از زینب علیها السلام بالاترید آیا از فاطمه زهرا علیها السلام بالاترید آیا از مادران و پدران دیگر شهدای ما بالاترید، چطور آنها در فقدان عزیزانشان صبر می‌کنند و شکوه و شکایت را برای آخرت می‌گذارند؟ در آنجا به شکایت قوم ظالم برخیزید شما نیز دل خود را پهلوی دل آنها بگذارید و خود را مانند آنها کنید اجر و ثوابش بیشتر از ناله و گریه و زاری کردن است. از شما می‌خواهم مرا عفو کنید زیرا نتوانستم آنطور که شما می‌خواستید باشم امیدوارم که مرا ببخشید. در ضمن لازم است که بگویم برای من نماز قضا بخوانید و تعداد 18 روزه قضا دارم که اگر موفق نشدم بگیرم شما بگیرید.

دیگر عرضی که قابل گفتن باشد ندارم فقط از شما می‌خواهم که امام امت را تنها نگذارید و از خدا می‌خواهم که امام امت را تا ظهور حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه الشریف حفظ کند. رزمندگان اسلام را پیروز فرماید، ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را نزدیک فرماید و اسلام را در سراسر جهان با نابودی کفر رایج بگرداند. آمین یا رب العالمین.

در قاموس شهادت واژه‌ای بنام وحشت نیست.

از همگی می‌خواهم که اگر بدی از ما دیدید عفو نمائید.

(خدایا خدایا تو را به جان مهدی تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار)

حاج یونس زنگی آبادی

 

**************

 

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلاتَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ الله أَمواتا بَل أحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقون (آل عمران آیه 169)

آنانکه در راه خدا کشته شده‌اند مرده نپندارید بلکه آنان زنده‌اند و در نزد خدایشان روزی می‌خورند.

اگر با کشتن من اسلام باقی می‌ماند پس‌ای شمشیرها مرا فرا گیرید. امام حسین علیه السلام

بنده حقیر این سعادت بزرگ را در وجود نمی‌دیدم ولی وقتی به مهربانی و بخشندگی خداوند می‌نگرم، امیدوار می‌شوم. امیدوارم که خداوند ما را در زمره شهداء قرار دهد. چون وقت ندارم و همه دوستان تجهیزات بسته‌اند و آماده رزم با صدام جنایتکار هستند لذا چند جمله‌ای به عنوان وصیت نامه برای خانواده‌ام می‌نویسم.

اول کلمه‌ام این است که ان شاءالله مرا می‌بخشند و مرا حلال می‌کنید، ای مادر مهربان ان شاءالله که زحمات و تلاش‌هایی را که برای بزرگ کردن و با سواد کردن من کشیدید را به من می‌بخشید و حلال می‌کنید. امیدوارم که در پیشگاه حضرت زهرا علیها السلام در قیامت بگویید که من هم دین خود را نسبت به اسلام اهداء کردم. از عیال می‌خواهم که مرا ببخشد اگر حرف بدی از من شنیده و کار بدی از من دیده مرا حلال کند و یک خواهش از ایشان دارم که پسرمان(مصطفی) را همچون مادر قاسم بن الحسن (بزرگ، تربیت، با ادب و با سواد سازد) و در زمان نیاز او را جهت مبارزه با دشمنان اسلام بفرستید. از پدر و مادر عیال و برادرم و خواهرم می‌خواهم که مرا حلال کنند و اگر خطایی، بی ادبی یا اشتباهی از من دیده‌اند مرا حلال کنند. همسرم خانه‌ای که در اختیار دارم را تا زمانی مادر من زنده هستند این خانه از خودشان می‌باشد و از این خانه سهمیه‌ای جدا گانه دارند و زمانی‌که در حیات نباشند در اختیار خانواده‌ام قرار می‌گیرد انشاءالله در حقوقی که برایم می‌گیرند وام‌های مرا بپردازید و بدهکاری‌های من به شرح زیر می‌باشد:

1.      هفتصد تومان نذر مادر سید مهدی کردم که مادر شفا پیدا کنند آن را بپردازید.

2.      هزار و دویست تومان پول بیت المال از من می‌خواهد آن را بپردازید.

3.      یک عدد اسلحه کلاشینکف و یک عدد اسلحه کمری دارم در صورت شهادت تحویل برادر آقای حاج قاسم سلیمانی بدهید.

4.      اگر پول یا بودجه‌ای پیدا کردید به اندازه سه ماه نماز قضا به اندازه پانزده روز روزه قضا برایم بخرید.

دیگر بدهکاری‌ها را که خودتان بهتر می‌شناسید.

والسلام

برادر حقیر شما، یونس زنگی آبادی، شب عملیات ساعت 9 شب

 

از همرزمان سردار حاج قاسم سلیمانی

شادی روح شهید صلوات

 دانلود فايل : شهيدزنگي آبادي ( 2519KB )


١٢:٣٨ - شنبه ١٤ ارديبهشت ١٣٩٢    /    شماره : ٢٧٨٩٦    /    تعداد نمایش : ٩١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

چند رسانه ای
کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت ارتباطات و بین الملل مجتمع آموزش عالی فقه می باشد.