فارسی | عربی | اردو | English
سلام علیکم به سایت مبلّغان مجتمع آموزش عالی فقه خوش آمدید. لطفاً با درج نظرات خود در بخش نظرخواهی مطالب سایت ما را در ارائه خدمات بیشتر یاری فرمایید. با تشکر

صفحه اصلی > روضه ها > امام رضا علیه السلام 


  چاپ        ارسال به دوست

ذکر مصیبت امام رضا علیه السلام

موضوع : ذکر مصیبت امام رضا علیه السلام

اباصلت هروی می ­گوید: من در صحن خانه، غمگین و محزون بودم، حضرت امام رضا علیه السلام دستور داد درها را بستند. حضرت در اتاق تنهاست. از این همه خواهر که حدود بیست و چند خواهر داشت، عمه داشت، فامیل داشت، هیچ کدام دور بسترش نیستند. خب غربت است دیگر.

می ­گوید در صحن خانه دیدم پسر بچه ­ای یا نوجوانی به چشم خورد فهمیدم امام جواد علیه السلام است. گفتم : آقا! شما از در چطور وارد شدید؟! درها بسته شده ­اند. فرمود : خدایی که مرا از مدینه به مرو آورده است می ­تواند از درهای بسته هم مرا وارد کند. رو به طرف اتاق آقا رفتند. دنبال سرش رفتم، گفتم ببینم این پدر با پسر چگونه ملاقات می ­کند. یک وقت دیدم امام رضا علیه السلام از جا بلند شد. آغوش باز کرد و امام جواد علیه السلام را به سینه چسبانید. (اعلام الوری، طبرسی، ص341، دارالکتب اسلامیه تهران)

من اینجا می­ خواهم شما را به کربلا ببرم، سرِ نعش علی، آن وقتی که امام حسین علیه السلام بر بالین علی نشسته بود. خیلی تلخ است برای پدر که بیاید بر بالین پسر و در حال جان دادن باشد. بعضی­ ها نوشته ­اند علی اکبر تمام کرده بود. تا امام حسین علیه السلام برسد از دنیا رفته بود. نوشته ­اند امام حسین علیه السلام نشست اما بعضی­ ها می ­گویند سه مرتبه صورتش را به صورتِ علی گذاشت. محاسن سفیدش را با خون علی رنگین کرد. شاید آخرین جمله ­اش همین باشد. فرمود: «یا بُنَیَّ لَقد اِستَرحتَ مِن هَمَّ الدنیا و غَمَّها و بَقِیَ ابوک وحیداً فَریداً»: پسرم رفتی، راحت شدی اما پدر را تنها گذاشتی. (ترجمه مقتل ابی مخنف: ص 129)


٠٨:٤٦ - چهارشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٣    /    شماره : ٤٧٩٤٩    /    تعداد نمایش : ١٧٤٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

چند رسانه ای
کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت ارتباطات و بین الملل مجتمع آموزش عالی فقه می باشد.